Start
Stowarzyszenie
Władze Stowarzyszenia
Statut
Zestawienie rzeczowo-finansowe
Sprawozdania finansowe LGD
LSR
Ogłoszenia o naborze
Planowane konkursy
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Odnowa i rozwój wsi
Małe projekty
Image

statystyka


Relacja z Międzypowiatowego Przeglądu Folklorystycznego w Sędziejowicach
04.06.2012.

Gminny Ośrodek Kultury w Sędziejowicach 27 maja był organizatorem Międzypowiatowego Przeglądu Folklorystycznego. Rozpoczął się on o godz. 11.30 Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. Św. Marii Magdaleny w Sędziejowicach. Po zakończeniu mszy zgromadzeni w kościele przeszli korowodem na stadion gminny.

W przeglądzie udział wzięły Zespoły Pieśni i Tańca, a także soliści z powiatu sieradzkiego, łaskiego i wieluńskiego. Nie brakło również koncertu kapeli podwórkowej „Sędziej” oraz grupy tanecznej „Ziemia Sędziejowicka” i „Mali Sędziejowiczanie”, którym przygrywała kapela ludowa „Grabianie”. Podczas przeglądu przybyli goście jak i uczestnicy mogli wziąć udział w konkursie przygotowanym przez LGD ”Dolina rzeki Grabi”, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody m.in. foldery „Dolina rzeki Grabi – rzeka możliwości”, mapy obszaru LGD jak i wiele innych gadżetów. Wszystko to po to by przypomnieć mieszkańcom obszaru LGD, a przyjezdnym gościom umożliwić poznania historii i walorów krajoznawczych Naszego pięknego, ciekawego i godnego odwiedzenia regionu.
Na naszym firmowym stoisku gościliśmy Pana Stanisława Trzuskowskiego oraz Panią Mariannę Jurek zajmujących się produkcją różnych rodzajów miodu, ze swą słynną gablotą wypełnioną pszczołami z królową na czele. Gablota ta nie tylko przyciągała dzieci, ale także dorosłych, bo przecież nie zawsze mamy możliwość zobaczenia samej królowej. Naszym gościem było także Stowarzyszenie Pomysłowi Rozwojowi i Aktywni Razem. Panie na tę okazje upiekły smaczne ciasta, które każdy mógł skosztować. Do sąsiedniego stoiska wzrok przyciągały piękne łabędzie, kwiaty, serwetki i serwety wykonane z papieru przez Panie z Koła Gospodyń Grabno-Zamość.

Galeria zdjęć z imprezy:

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Region
Turystyka
Konkursy
Galerie foto
Sport
Pobieralnia
Organizacje pozarządowe
Image
Image
Image
Image
Image
Image