Start
Stowarzyszenie
Władze Stowarzyszenia
Statut
Zestawienie rzeczowo-finansowe
Sprawozdania finansowe LGD
LSR
Ogłoszenia o naborze
Planowane konkursy
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Odnowa i rozwój wsi
Małe projekty
Image

statystyka


RELACJA Z DNI DŁUTOWA
15.05.2012.
Przez dwa dni bawili się mieszkańcy gminy Dłutów podczas tegorocznych Dni Dłutowa. Świętowanie rozpoczęło się w sobotnie popołudnie.
 
Pierwszego dnia zorganizowano obchody Dnia Unii Europejskiej, którym towarzyszyła wystawa "Co zyskaliśmy dzięki Unii Europejskiej". Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały Kawiarenkę KGW chętnie odwiedzaną przez gości imprezy.
Podczas uroczystości każdy z gości mógł wziąć udział w konkursie przygotowanym przez LGD "Dolina rzeki Grabi", w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody. Na naszym stoisku gościliśmy również Pana Stanisława Trzuskowskiego oraz Panią Mariannę Jurek, którzy zajmują się sprzedażą miodów. Uwagę dzieci przyciągała gablota z pszczołami, dzięki której najmłodsi mogli zobaczyć ul "od środka" i w skupionym roju robotnic odnaleźć matkę pszczelą.
Na stoisku regionalne produkty zaprezentowali również zaproszeni goście z partnerskiej gminy Rimóc z Węgier. Jednak największym zaskoczeniem był występ na scenie. Pokaz tradycyjnych tańców węgierskich zakończył prawdziwy "muzyczny shake" - Lambada, Asereje, What is love, Black or White Michaela Jacksona i słynne "Kaczuszki", ale po węgiersku - to tylko część przebojów, do których zatańczyła grupa.
Dodatkową atrakcją dnia był pokaz modeli latających, wesołe miasteczko dla najmłodszych oraz występy młodzieży z miejscowych szkół i pokaz tańca breakdance w wykonaniu grupy tanecznej So Fresh Crew z Pabianic. Mieszkańcy bawili się jeszcze do późnych godzin nocnych na dyskotece.
 
tekst: A.Ciebiada
 
Galeria zdjęć z imprezy

   

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Region
Turystyka
Konkursy
Galerie foto
Sport
Pobieralnia
Organizacje pozarządowe
Image
Image
Image
Image
Image
Image