Start
Stowarzyszenie
Władze Stowarzyszenia
Statut
Zestawienie rzeczowo-finansowe
Sprawozdania finansowe LGD
LSR
Ogłoszenia o naborze
Planowane konkursy
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Odnowa i rozwój wsi
Małe projekty
Image

statystyka


ZAPYTANIE OFERTOWE
02.11.2011.
na wykonanie dokumentacji budowlanej na remont biura LGD "Dolina rzeki Grabi"
 
Zamawiający:                                
Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi”
ul. Batorego 31 (I piętro pok. 106), 98-100 Łask
tel. 043 6762130, godz. 8.00-16.00 (pn-pt)
lgd@dolinagrabi.pl
 
 
ZAPYTANIE OFERTOWE
  NA WYKONANIE DOKUMENTACJI BUDOWLANEJ NA REMONT BIURA LGD „Dolina rzeki Grabi”
 
Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi”, zwana dalej („LGD”) będąca Beneficjentem umowy o warunkach i sposobie realizacji lokalnej strategii rozwoju z dnia 18 czerwca 2009 r. Nr 6933-UM0500015/09 Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013; oś IV: „Leader” finansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, zwraca się z zapytaniem ofertowym na wykonanie dokumentacji budowlanej na remont biura Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi”. 
 

1.    Przedmiot zapytania ofertowego:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie opracowania kompletnej dokumentacji projektowej remontu biura Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi” wraz z uzyskaniem decyzji na wykonanie prac objętych przedmiotem zamówienia na potrzeby późniejszej realizacji następujących prac:
  1. zerwania posadzek z tworzyw sztucznych;
  2. demontażu listew przyściennych;
  3. wykonania ścianek działowych z płyt gipsowo – kartonowych;
  4. wykonania ścianek działowych z luksferów;
  5. wykucia otworów w ścianach z cegieł o grubości ponad ½ ceg. na zaprawie wapiennej lub cementowo – wapiennej dla otworów drzwiowych i okiennych;
  6. wywiezienia gruzu spryzmowanego samochodami samowyładowczymi;
  7. wykonania posadzki z paneli podłogowych;
  8. osadzenia prefabrykowanych podokienników;
  9. umieszczenia skrzydeł drzwiowych płytowych wewnętrznych pełnych jednoskrzydłowych fabrycznie wykończonych;
  10. osadzenia ościeżnic regulowanych;
  11. montażu rolet wewnętrznych na okna;
  12. przygotowania powierzchni pod malowanie farbami emulsyjnymi starych tynków z poszpachlowaniem nierówności – sufity + ściany;
  13. dwukrotnego malowania farbami emulsyjnymi starych tynków wewnętrznych sufitów;
  14. dwukrotnego malowania farbami emulsyjnymi starych tynków wewnętrznych ścian;
  15. dwukrotnego malowanie farbami emulsyjnymi powierzchni wewnętrznych – podłoży gipsowych z gruntowaniem.

Dokumentacja musi spełniać wymagania ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2003r., Nr .207, poz. 2016 z późn. zm.) niezbędne do uzyskania pozwolenia na remont biura LGD „Dolina rzeki Grabi”.
Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2003r.,Nr .207, poz. 2016 z późn. zm.) Zamawiający żąda od Wykonawcy prowadzenia nadzoru autorskiego nad realizacją przedmiotu zamówienia.
Wykonawca przeprowadzi wizję lokalną na terenie, gdzie mają być wykonane roboty oraz uzyska na swoją odpowiedzialność i ryzyko wszelkich istotne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty. Wizję lokalną Wykonawca dokona na swój koszt.
Wykonawca uzyska wymagane opinie, prawomocne pozwolenia, w tym na użytkowanie, sprawdzenia, uzgodnienia, mapy sytuacyjno – wysokościowej do projektowania, zatwierdzenia dokumentacji projektowej wymagane przepisami prawa, w tym uzgodnienia z Zamawiającym, rzeczoznawcami, p.poż, sanit.-hig., bhp, ochroną środowiska i inne wymagane dla uzyskania pozwolenia na budowę.
W zakres dokumentacji projektowej wchodzi kosztorys inwestorski (sporządzony zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. Nr 130, poz. 1389). Kosztorys inwestorski uznaje się za kompletny i dopuszczalny, jeżeli zawiera następujące elementy:

  1. tytuł projektu,
  2. nazwę i adres Wnioskodawcy oraz jego podpis,
  3. nazwę i adres jednostki opracowującej kosztorys;
  4. imiona i nazwiska, określenie funkcji osób opracowujących kosztorys oraz ich podpisy,
  5. wartość kosztorysową prac remontowo-adaptacyjnych,
  6. datę opracowania kosztorysu,
  7. ogólną charakterystykę prac remontowo-adaptacyjnych zawierającą krótki opis techniczny wraz z istotnymi parametrami, które określają wielkość prac,
  8. przedmiar prac remontowo-adaptacyjnych,
  9. kalkulację uproszczoną,
  10. tabelę wartości elementów scalonych, sporządzoną w postaci sumarycznego zestawienia wartości prac remontowo-adaptacyjnych, określonych przedmiarem robót, łącznie z narzutami kosztów pośrednich i zysku, odniesionych do elementu obiektu lub zbiorczych rodzajów robót.
  11. Załączniki – założenia wyjściowe do kosztorysowania, kalkulację szczegółowych cen jednostkowych, analizy indywidualnych nakładów rzeczowych oraz analizy własnych cen czynników produkcji i wskaźników narzutów kosztów pośrednich i zysku.

Wartość kosztorysowa jest podawana w kosztorysie inwestorskim bez podatku VAT.


2.    Termin realizacji zamówienia:

Wymagany termin realizacji niniejszego zamówienia: od dnia podpisania umowy do dnia 31 stycznia 2012 r.

3.    Warunki udziału Wykonawcy w postępowaniu:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:

  1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  2. posiadania wiedzy i doświadczenia (zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie);
  3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie);
  4. sytuacji ekonomicznej i finansowej, zapewniającej wykonanie zamówienia (zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie).

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, którzy:

  1. złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
  2. nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu;
  3. którzy nie złożyli wymaganych dokumentów, oświadczeń lub nie spełnili innych wymagań koniecznych dla udziału w postępowaniu określonych przez zamawiającego nawet po wezwaniu do ich uzupełnienia,
  4. których upadłość bądź likwidację ogłoszono lub w stosunku do których wszczęto postępowanie upadłościowe bądź likwidacyjne.
W toku badania i oceny ofert zamawiający zbada czy oferty nie podlegają odrzuceniu. Zamawiający może odrzucić ofertę, jeżeli jej treść nie odpowiada wymaganiom określonym w treści zapytania.
Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu przez wykonawców na podstawie załączonych do oferty dokumentów i oświadczeń.


4.    Oświadczenia i dokumenty jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia  spełnienia warunków udziału w postępowaniu:

  1. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru.
  2. Zaświadczenie o posiadaniu niezbędnych uprawnień zawodowych i przynależności do właściwej Izby Samorządu Zawodowego projektantów.
  3. Wypełniony formularz cenowy, według załącznika nr 1.
Uwaga: Dokumenty należy złożyć w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez uprawnionego (-ych) przedstawiciela (-lii) wykonawcy podpisującego ofertę.


5.    Informacja o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od potencjalnych wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Niedopuszczalne jest prowadzenie między zamawiającym a wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty.

Do kontaktów z oferentami upoważniona jest:  Anna Doliwa, w godzinach od 8:00 do 16:00 pod numerami tel. 43 676 21 30 e-mail: lgd@dolinagrabi.pl


6.    Termin związania ofertą:

  1. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 30 dni liczonych od daty upływu terminu do składania ofert.
  2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania  ofertą, z tym  że zamawiający może tylko raz, co najmniej na trzy dni przed upływem terminu związania ofertą zwrócić się do dostawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres nie dłuższy jednak niż 60 dni.

7.    Opis sposobu przygotowania oferty:

  1. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
  2. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.
  3. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami powinna być sporządzona przez Wykonawcę ściśle według postanowień niniejszego zapytania.
  4. Oferta musi być napisana w języku polskim, na komputerze, maszynie do pisania, ręcznie długopisem lub niezmywalnym atramentem.
  5. Wykonawca może zastrzec, że dokumenty dołączone do oferty stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. W takim przypadku dokumenty te powinny zostać przekazane w formie umożliwiającej zachowanie ich poufności wraz z oświadczeniem na piśmie, że informacje w tym zakresie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie mogą być ogólnie udostępnione.
  6. Wszelkie zmiany i poprawki powinny być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę i opatrzone datami ich dokonania.
  7. Przed upływem terminu składania ofert wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty. Zmiany winny być doręczone zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian powinno zawierać dodatkowe oznaczenie: ZMIANA OFERTY.

8.    Miejsce i termin składania ofert oraz otwarcia ofert:

  1. Ofertę należy zapakować w nieprzeźroczystą kopertę.
  2. Koperta powinna być zaadresowana do Zamawiającego oraz oznakowana następująco:   „Oferta na wykonanie opracowania kompletnej dokumentacji projektowej remontu biura Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi” wraz z uzyskaniem decyzji na wykonanie prac objętych przedmiotem zamówienia”.
  3. Ofertę należy przesłać za pośrednictwem operatora pocztowego lub składać w siedzibie Zamawiającego, ul. Batorego 31 (I piętro pok. 106), 98-100 Łask do dnia 9 listopada 2011 r. do godz. 15:00.
  4. O ważności oferty decyduje data wpłynięcia dokumentów do Zamawiającego.
  5. Zamawiający otworzy oferty w obecności Wykonawców, którzy zechcą przybyć na otwarcie ofert  w dniu 9 listopada 2011 r. do godz. 15:30 w siedzibie Zamawiającego, przyul. Batorego 31 (I piętro pok. 106), 98-100 Łask.
  6. Podczas otwarcia ofert Zamawiający ogłosi nazwy (firmy) i adresy Wykonawców oraz informacje dotyczące ceny.
  7. Wykonawca, który nie będzie obecny przy otwarciu ofert może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o przesłanie informacji ogłoszonych w trakcie otwarcia ofert.

9.    Opis kryteriów z podaniem ich znaczenia i sposobu oceny ofert:

1)    Przy wyborze ofert Zamawiający będzie kierował się następującym kryterium:
Cena ofertowa - cena ryczałtowa brutto za wykonanie przedmiotu zamówienia (wynagrodzenie miesięczne) - 100%.

 

Kryterium cena – obliczana jest wg wzoru:
C = (Cmin /Cb ) x 100%
gdzie:
C - cena
Cmin- cena najniższa
Cb – cena badana
2)    Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta niepodlegajaca odrzuceniu
z najniższą ceną.
3)    Jeżeli jedynym kryterium oceny ofert jest cena, a nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie Zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty do złożenia ofert dodatkowych w terminie określonym w wezwaniu.
4)    Wykonawca składając ofertę dodatkową nie może zaoferować ceny wyższej niż zaoferowana w złożonych ofertach.


10.    Przebieg postępowania ofertowego:

  1. Czynności związane z wyborem ofert wykonuje Komisja Przetargowa wyznaczona przez Zamawiającego.
  2. Komisja Przetargowa stwierdza prawidłowość ogłoszenia niniejszego postępowania ofertowego oraz ustala liczbę otrzymanych ofert.
  3. Komisja Przetargowa:
    a)    otwiera koperty z ofertami, dokonuje analizy ofert, a następnie odrzuca oferty, które wpłynęły po terminie, nie zawierające wszystkich danych określonych w zapytaniu lub gdy zaproponowany przez wykonawcę termin realizacji przedmiotu niniejszego zamówienia jest dłuższy niż termin wskazany w zapytaniu;
    b)    wybiera najkorzystniejszą z ofert, uwzględniając kryteria oceny ofert lub zamyka postępowanie bez dokonania wyboru którejkolwiek oferty;
    c)    sporządza protokół z przebiegu postępowania, który podpisują członkowie Komisji Przetargowej.
  4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania, bez podawania powodów.


11.    Informacja o wykonaniu zamówienie przy udziale środków z Unii Europejskiej:

Postępowanie jest prowadzone w ramach projektu realizowanego w oparciu o Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013; oś IV: „Leader” finansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
 
załącznik nr 1 - formularz ofertowy [pobierz]
załącznik nr 2 - projekt umowy [pobierz]

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Region
Turystyka
Konkursy
Galerie foto
Sport
Pobieralnia
Organizacje pozarządowe
Image
Image
Image
Image
Image
Image