Start
Stowarzyszenie
Władze Stowarzyszenia
Statut
Zestawienie rzeczowo-finansowe
Sprawozdania finansowe LGD
LSR
Ogłoszenia o naborze
Planowane konkursy
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej
Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw
Odnowa i rozwój wsi
Małe projekty
Image

statystyka


LGD na dożynkach Sędziejowicach
13.09.2011.
W dniu 11 września Lokalna Grupa Działania „Dolina rzeki Grabi” była gościem Dożynek Gminnych w Marzeninie (Gmina Sędziejowice).

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Marzeninie po czym nastąpiło przejście korowodu na boisko szkolne. Zgromadzonych gości powitał i podziękował za przybycie Wójt Gminy Sędziejowice Jerzy Kotarski. Po czym nastąpiło tradycyjne składanie wieńców dożynkowych przez reprezentantów poszczególnych wsi na ręce władz samorządowych. Święto to było w tym roku  zorganizowane pod hasłem „Międzynarodowe letnie spotkanie z folklorem”. Brali w nim udział zaproszeni goście z Węgier i Słowacji, którzy zachwycali wszystkich zgromadzonych swoim śpiewem i tańcami ludowymi. Uwagę gości przyciągnął również pokaz Taekwondo, który miał być zachętą do uczestnictwa w treningach tej sztuki walki które będą organizowane w szkole w Sędziejowicach. Zgromadzeni goście mogli również skosztować wojskowej grochówki oraz ciast i nalewek na stoiskach przygotowanych przez mieszkańców wsi Sobiepany, Kozuby i Brzeski.

Natomiast w namiocie LGD gościliśmy ponownie Pana Stanisława Trzuskowskiego oraz Panią Mariannę Jurek, którzy zajmują się sprzedażą miodów owoców pracy pszczół z gospodarstwa Pana Stanisława. Najwięcej uwagi szczególnie dzieci  przyciągała jednak gablota z pszczołami, którą Pan Stanisław zawsze zabiera ze sobą na taki imprezy. Na naszym stoisku  swoje prace prezentowały również panie ze Stowarzyszenia „Rozwojowi, Pomysłowi i Aktywni Razem”  zaprezentowały przepiękne bukiet kwiatów wykonane z suszonych liści między innymi klonu i dębu oraz obrazy. Wzbudzały one prawdziwy zachwyt wśród odwiedzających. Po raz pierwszy gościem naszego stoiska była Pani Ewa Sowała-mieszkanka Marzenina która zaprezentowała piękne serwety, obrusy i ozdoby koronkowe, które własnoręcznie wykonuje.

Wśród naszych materiałów promocyjnych największym zainteresowaniem cieszył się biuletyny oraz ulotki prezentujące nasze gminy członkowskie.

tekst: K. Kolasa

 
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć
 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Region
Turystyka
Konkursy
Galerie foto
Sport
Pobieralnia
Organizacje pozarządowe
Image
Image
Image
Image
Image
Image